Elektroinstalace  
 

Domovní elektroinstalace již dávno neznamená zásuvku a vypínač u dveří a jednu žárovku uprostřed stropu. Moderní vybavení zahrnuje spoustu zařízení usnadňujících činnost v domácnosti nebo v práci a přinášejících komfort a pohodlí do života. Všechna tato zařízení je ale nutno napájet a rozmanitými způsoby ovládat.

Nabízíme provedení elektroinstalací budov včetně návrhu, nebo podle projektu investora s ohledem na všechny platné normy a moderní trendy v tomto oboru. Námi dodané instalace mohou mimo základní rozvody osvětlení a zásuvek obsahovat elektrické podlahové vytápění, elektrické přímotopné vytápění (s možností dálkového ovládání mobilem), napájení a ovládání čerpadel ve vrtech, ovládání el. pohonů vjezdových bran a garážových vrat, přístupové systémy do firemních objektů s podrobnou evidencí vstupujících a odcházejících osob atd. Naší předností je možnost odborného provedení přípravy na pozdější instalaci zabezpečovacích a kamerových systémů nebo počítačových sítí LAN již při ukládání silových rozvodů pod omítku v novostavbách a při rekonstrukcích.

V rámci těchto našich služeb zařídíme i připojení objektů k distribuční síti dodavatele el. energie, včetně příslušných úředních úkonů. Na všechny námi realizované silové rozvody zajišťujeme potřebné revize.

V současné době jsme již schopni vybavit objekt tzv. „inteligentními rozvody“. Tento systém poskytuje maximální variabilitu využití jednotlivých místností v objektu. Jeho princip spočívá v rozmístění univerzálních ovládacích prvků spojených silovými rozvody a dálkově ovládaných datovou sběrnicí. Připojená procesorová jednotka (mozek systému) pak určí jednotlivým prvkům jejich funkci a využití – např. které světlo je ovládáno kterým vypínačem, které zásuvky v jakém termínu spouštějí topení, větrání, žaluzie atd. Toto nastavení je možno kdykoli měnit uživatelem, pomocí připojeného PC s příslušným softwarem. Tak lze okamžitě přizpůsobit elektrické rozvody jakékoliv změně ve využití daného prostoru. Systém je vhodný zejména pro kancelářské prostory a prostory primárně určené k pronajímání.

 
 
1. Rozvod nízkého napětí
Rozváděč nízkého napětí s domovní přípojkou nízkého napětí
Jištění obvodů a spotřebičů a ochrana proti reziduálnímu proudu
Jističe, proudové chrániče a svodiče přepětí

2. Rozvod nízkého napětí
Domovní vypínače a zásuvky

3. Rozvod nízkého napětí
Přístroje pro ovládání obvodů, řízení osvětlení, časové programování, měření a signalizaci

4. Datové rozvody
Domácí strukturovaná síť pro datový rozvod

5. Zabezpečovací systémy
Systémy požární signalizace, kamerové a zabezpečovací systémy