LAN, WiFi, ADSL  
 

Síť LAN, obecně známější pod označením „ počítačová síť “ je běžným vybavením úřadů, podniků, bank a vlastně jakýchkoli kancelářských komplexů. Umožňuje spolupráci počítačů mezi sebou a pomocí internetu i s počítači kdekoli na světě. V současnosti se však pomalu stává i běžným vybavením větší domácnosti. Např. při stavbě rodinného domu je dnes již obvyklé instalovat pod omítku i kabely a zásuvky počítačové sítě. Hlavním využitím tohoto rozvodu je pak snadné připojení počítače k internetu v libovolné místnosti. Avšak i možnost přenášení souborů (třeba filmů, zvukových nahrávek atd.) mezi domácími PC, tisk na společné tiskárně, nebo vzdálený dohled na PC v dětském pokoji najde své uplatnění.

Malá síť je už i pouhé připojení jednoho PC k internetu pomocí WiFi, nebo ADSL.
Sítě LAN instalujeme dodatečně, ve stávajících objektech, nebo jako součást prací na novostavbách či při rekonstrukcích. Dle přání zákazníka se jedná o sítě kategorie 5, 5e, 6 a dnes již i 6e – t.j. sítě umožňující přenosy dat rychlostí 100 Mbitů nebo 1Gigabit za sekundu.

Součástí dodávky je i rozvodná skříň (RACK) se zakončovacími konektory kabelů od všech přípojných míst (zásuvek). V případě zájmu dodáme také aktivní prvky jako jsou switche, routery nebo klientská zařízení pro připojení k internetu a síť předáme do užívání zcela funkční – stačí připojit počítače. Dodržení parametrů stanovené kategorie sítě dokládáme měřicími protokoly pro každé přípojné místo.

V rámci těchto služeb jsme schopni zařídit, nainstalovat a nastavit připojení k internetu pomocí WiFi, ADSL, CDMA atd.

 
 
LAN
LAN2