Zabezpečovací systémy  
 
V  oboru elektronického zabezpečení objektů poskytujeme kompletní servis od návrhu, dodávky, montáže a oživení systému, přes jeho dlouhodobou údržbu až po případné opravy, rozšíření a modernizace. Instalujeme elektronické zabezpečovací systémy (EZS) a elektronické požární systémy (EPS) pro objekty v rozsahu od jedné místnosti až po např. areál výrobní firmy.
 
 

Součástí instalace je i možnost napojení dodaného EZS na Pult centrální ochrany (PCO), což umožní okamžitý zásah policie, nebo bezpečnostní agentury v případě napadení objektu.
O důležitých změnách stavu systému nebo narušení hlídaného objektu je majitel informován pomocí SMS do svého mobilního telefonu.

Každý zabezpečovací systém může být doplněn o hlásiče požáru.

Norma ČSN 14604, která vstoupila v platnost 1. 7. 2008, nařizuje instalovat zařízení autonomní detekce a signalizace - tzv. detektory kouře - ve všech novostavbách. Jedná se o technickou normu a použití detektorů kouře je povinné pro definované druhy a prostory staveb:

  • rodinné domy a stavby pro rodinnou rekreaci
  • bytové domy
  • budovy sloužící převážně pro ubytování osob (hotely, penziony) ale také zdravotnická zařízení a zařízení sociální péče, pokud u těchto objektů již nevzniká požadavek na elektrickou požární signalizaci (EPS)

Jedním z našich úspěšných projektů je i systém společného zabezpečení bytů v panelových, příp. zděných činžovních domech. Zde dosahujeme maximálního snížení nákladů na pořízení a provoz EZS v jednotlivých bytech při zachování vysokého stupně ochrany i uživatelského komfortu, včetně napojení na PCO.

Již řadu let v tomto oboru úspěšně využíváme zejména výrobky britské firmy Texecom, která dodává komponenty zabezpečovacích systémů na nejvyšší úrovni jak z hlediska technického vývoje, tak i dlouhodobé spolehlivosti. Dobré zkušenosti máme i s výrobky české firmy Jablotron – hlavně v případě nutnosti využití bezdrátových technologií.

Trvalá funkčnost a spolehlivost námi instalovaného EZS je klientovi garantována dlouhodobou smlouvou o správě a údržbě systému, nebo periodickými servisními kontrolami.
Diskrétnost při zacházení s údaji našich klientů je pro nás samozřejmostí.

 
 
zvětšit